Ak ste niekedy hrali hru The Sims, viete, že pokiaľ ste si nedokúpili datadisky, mali ste obmedzené možnosti. Tak isto máte obmedzenú simuláciu života, pokiaľ je ufón, ktorý za vás hra menej majetný.

Názov ufón môže pôsobiť zavádzajúco, ale myslíme tým hráča, ktorý vás ovláda v tejto simulácii. 
Ak máte šťastie, svojho majiteľa môžete stretnúť. Občas sa ufón na svojho Avatara do hry príde pozrieť, z toho potom vychádzajú všetky pozorovania UFO, ktoré ľudia zaznamenávajú a nahlasujú

Nedokonalosť vykreslovania Matrix

Keď sa prechádzate nočným mestom, väčšinou nestretnete ani živáčka. Isteže, môžete oponovať, že niekedy sa ďalší hráči objavujú aj v noci. Väčšinou však stretnete málo dôležitého bota. 
Váš ufón má vždy kúpený datadisk mesta, v ktorom bývate. Aj keď je to malé mesto, stretávate nových ľudí. Zväčša botov s umelou inteligenciou, aj keď nie veľmi inteligentných. Preto sme naprogramovaní tak, aby sme moc s novými ľuďmi nekomunikovali. Tí, čo to dokážu majú za sebou dobrého ufóna. 

Druhy obyvateľov s ktorými prídete do kontaktu :

  • Hráči, s ktorými sa stretávate 
  • Boti, s ktorými sa stretávate 
  • Hráči, ktorých občas stretnete 
  • Boti, ktorých občas stretnete
  • Inteligentní Boti – vykonávajúci služby
  • Slabomyselní Boti – minimálny kontakt

Niektorí hráči sa presťahovali, ich ufón využil jedno bezplatné sťahovanie sa v živote – nový datadisk. Tých potom stretávate menej. Ak sa chceli sťahovať opäť na iné miesto, museli už datadisk kupovať. Boti sa tiež vedia presťahovať – potom ich začnete stretávať sporadicky. Myslite však na to, že boti sú aj medzi vašimi priateľmi. Viete, kde pracuje váš dobrý priateľ? Kto je jeho rodina? Zamyslite sa a rozpoznáte botov vo svojom okolí.

Nedostatočný výkon Matrixu 

Ak cestuje do zahraničia, možno ste si všimli nedostatočný výkon nášho Matrixu a jeho neschopnosť renderovať nových ľudí na neznámom území. Simulácia jednoducho nezvláda dve veci naraz a nemá dostatočný výkon. 

Napriek tomu, že mesto, v ktorom sa nachádzate je násobne väčšie ako to, v ktorom bývate, stretnete jedného bota aj 3x za deň na rôznych miestach. Ak ste si to ešte nevšimli, vycestujte hneď teraz a overte si to na vlastnej koži. 

Po pravidelnom nočnom reštarte v novom meste sa tento efekt zvykne vytratiť. Simulácia potrebuje resetovanie, aby vedela správne pracovať. Ak by ste nespali, kompletne by ste Matrix rozbili

Akú simuláciu Matrixu máte vy? Je váš majiteľ dosť bohatý a stále zažívate nové veci alebo sa okolo vás nič nedeje?

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *