Všetko v tomto Matrixe je len simulovaná realita, ktorú za pár rokov vytvoríme aj my. Technológie sa vyvíjajú exponenciálne a čoskoro dosiahneme singularitu vďaka využitiu umelej inteligencie.

V tomto článku si zhrnieme dôkazy o tom, že žijeme v simulácii. Nie je možné ich vyvrátiť a ani potvrdiť, pretože sa nachádzame v počítačovom programe.

Vývoj počítačových hier v našom Matrixe

Za 50 rokov sme sa dokázali posunúť z čiernobielych pixelových hier na úroven GTA V – obrovského otvoreného sveta s takmer nekonečnými možnosťami. Už v roku 2005 sa v GTA: San Andreas dalo cvičiť, jesť, mať frajerku, bojovať s inými gangami, hrať s inými hráčmi po svete, zachraňovať ľudí, zabíjať ľudí, tuningovať autá a mnoho iného.

Dalo by sa povedať, že už teraz vieme v hrách robiť viac vecí ako v “reálnom živote”. Koľko krát ste riadili helikoptéru, bláznivo šoférovali na aute naprieč prériou alebo sa stali hasičom? Zrejme ani raz.

Máme tu aj iný príklad, hra The Sims. V nej sa hráme na bohov, určujeme smerovanie osudu jednej z postavičiek alebo celej rodiny. Vo vytvorenom svete existujú aj iné postavičky, ktoré žijú úplne samostatne, chodia nás navštevovať a stretávame ich. Môžeme chovať domáceho mazlíčka, chodiť na párty, stať sa upírom alebo začať podnikať. Oveľa lepšie ako náš súčasný Matrix.

Predstavte si, kde budeme pri zachovaní súčasného tempa vývoja za 10-15 rokov. Už teraz existujú hry vo virtuálnej realite, ktorá je už veľmi podobná tej našej. Keď vylepšíme grafiku a lekári nás dokážu hibernovať, nebude nám nič brániť v nahraní sa do lepšej a krajšej reality v cloude. Ako vieme, že sa to už nedeje aj nám a nie sme len postavičky v hre, ktoré niekto ovláda?

Ilumináti poznajú pravdu

Vo veľkom množstve filmov, seriálov alebo rozprávok sa objavujú indície, že žijeme vo virtuálnej realite. Všetky diely filmovej triológie Matrix, kde Neo zistil, že to čo vidí, nie je realita. Ilumináti ovládajúci Hollywood nám radi ukazujú niečo, čo vedia. Možno je to preto, že ľudia si povedia, že to je len film a nebudú tomu naschvál veriť.

Vo filme Muži v Čiernom nám zas ukázali, že sme len vesmír v guličke, ktorá je obyčajná hračka. Ufóni sa s ňou hrajú. Celý náš vesmír je len zrnko prachu alebo kvapka v mori, nemá žiadny zmysel.

Jules Verne veril tomu, že všetko, čo si vieme predstaviť môže byť realita. Nám to Ilumináti dokonca ukazujú a aj tak tomu nechceme veriť. Aj Ilumináti ako napríklad vizionár Elon Musk alebo fyzik Neil deGrasse Tyson tvrdia, že žijeme v simulácii. Myslíte, že vieme viac ako niekto, kto toho toľko dokázal?

Konštanty

Pri programovaní počítačovej hry programátor určí niektoré hodnoty fixne – konštanty. Výška výskoku, rýchlosť strely, rýchlosť pádu, rýchlosť behu, rýchlosť auta, čas západu a východu slnka alebo čokoľvek iné. Rovnako aj fyzika má svoje konštantny.

Rýchlosť svetla sa snažíme prekonať, ale jednoducho je to hodnota, ktorú niekto naprogramoval a tak ju nepokoríme. Vedci sa snažia “približovať” náš svet a skúmať ho do hĺbky. Avšak bol naprogramovaný tak, ako každý iný program. Má svoje limity, ktoré určuje procesný výkon kvantového počítača a neurónových sietí našej simulácie.

Toto sú dôkazy toho, že žijeme v simulácii. Ak máte nejaký protiargument, sem s ním. Cieľom je podporiť diskusiu a snažiť sa vyvrátiť túto teóriu.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *